Sport a aktivity

Lipno je plné aktivit, které nabízejí zábavu a relaxaci po celý rok a pro všechny věkové kategorie. Navíc, většina z nich se nachází jen několik minut od našeho penzionu.

Sport a aktivity

Lipno patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v Česku a to díky široké škále aktivit, které nabízí. Pokud hledáte relaxaci, můžete se projet na lodičce po Lipenské přehradě nebo si užít krásné procházky v přírodě. Pro aktivnější lidi jsou zde připraveny cyklostezky, in-line stezka, turistické trasy, ale také adrenalinové aktivity, jako je například lanové centrum, bobová dráha nebo singletrail na horských kolech. V zimě pak můžete na běžky, lyžovat, nebo si zabruslit na zamrzlém Lipně. Všechny tyto aktivity jsou dostupné jen pár minut od našeho penzionu, takže si můžete užít plný program bez zbytečného časového plýtvání na cestování.

Cyklostezky kolem Lipna

Jen pár metrů od našeho penzionu se nachází Jezerní cyklostezka, která vás zavede kolem malebné Lipenské přehrady. Tato trasa je velmi oblíbená mezi cyklisty, protože nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu a je ideální pro celodenní výlety. Navíc, pokud hledáte větší výzvu, můžete se napojit na další cyklotrasy v Národním parku Šumava, které vám ukážou nádhernou přírodu tohoto regionu.

Pro ty, kteří by si chtěli užít Lipno i z druhé strany přehrady, je k dispozici převoz, který vás dopraví na druhý břeh. Odtud se vám otevřou další možnosti pro výlety a poznání šumavské přírody.

Pokud nemáte vlastní kolo, nevadí! Využít můžete půjčovnu kol, která se nachází vedle našeho penzionu. Takže, ať už jste zkušený cyklista nebo začátečník, máte možnost prozkoumat krásy Lipna a okolí na kole bez jakýchkoliv překážek.

Aktivní odpočinek na Lipně

Lipno poskytuje celoroční sportovní vyžití pro páry, rodiny s dětmi, party přátel, i seniory. Samozřejmostí je i nerušený odpočinek v krásné přírodě. Ať už se chystáte na dovolenou v létě, v zimě, o jarních prázdninách, nebo chcete upustit páru v sychravém podzimu, jedno je jisté. Na Lipně se nebudete v žádném ročním období zaručeně nudit! Lipno je totiž destinace tisíce možností a uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších cestovatelů.

Lipno a Frymburk v létě

Lipno, Frymburk a jeho okolí nabízí v létě velké množství aktivit, které můžete podnikat s partou přátel, nebo s dětmi. Přibalit si sebou kromě plavek můžete kola a inline brusle. A nebo také nemusíte, protože obojí se dá půjčit téměř na každém rohu.

Cyklistika a cyklotrasy

Ať už hledáte cyklostezku pro výlet s dětmi, nebo náročnou trasu pro pořádný sportovní výkon, Lipno vám poskytne obojí. Trasy jsou uzpůsobené nejen pro vytrénované a náročné cyklisty, ale také pro rodiny s dětmi, kočárky i seniory. Projet se můžete jen tak kolem Lipna, nebo si zajet přes Šumavu přímo do Rakouska. Za zmínku stojí pár nejkrásnějších Lipenských tras.

Jezerní cyklostezka Lipno

Cyklostezka na trase Frymburk - Lipno nad Vltavou - Přední Výtoň - Frymburk je dlouhá 21 km. Je to jedna z nejméně náročných tras, která se dá lehce zvládnout i s dětmi. Vede podél jezera a je pokryta kvalitním a hladkým asfaltem. Trasa kopíruje břeh jezera, je rovinatá, plná romantických a krásných zákoutí a výhledů na Lipenské jezero. Stezka je v části Lipno - Frymburk večer osvětlena. Po cestě je celá řada možností občerstvení i dětských hřišť a laviček na odpočinek.

Lipenská magistrála 

Trasa Nová Pec - Horní Planá - Hůrka - Černá v Pošumaví - Milná - Frymburk - Slupečná - Lipno nad Vltavou - Loučovice - Čertova stěna - Vyšší Brod je dlouhá 58,5 km. Jedná se o nenáročnou cyklotrasu, která spojuje hlavní turistická centra Lipenska. 

Vítkův Hrádek

Trasa Frymbuk - Vítkův Hrádek a zpět je dlouhá 25 km. Je určena pro náročnější cyklisty. Vede krásnou Šumavskou krajinou. Po náročném stoupání z Frýdavy k Vítkovu Hrádku vás pak čeká odměna v podobě nejkrásnějšího výhledu na jezero i Alpy.

Stožecká cyklostezka

16 km cyklostezka z Nové Pece do Stožce je považována za nejkrásnější v Čechách. Tato trasa s novým povrchem vede nádhernou krajinou národního parku Šumava.

TIP: Lipno disponuje systémem pěti navzájem propojených cyklotras, které jsou označeny čísly. Lze si koupit přímo turistickou mapu s cyklostezkami.

Singletrail Frymburk

Lipnem nepohrdnou ani příznivci terénní jízdy na horském kole. V lese nad malebným městečkem Frymburk vznikl single trail. Úchvatné výhledy na jezero vás dostanou do kolen. Trail je uzpůsoben tak, aby ho sjeli rekreační cyklisté a děti od 10 let. Nudit se však nebudou ani zkušení a ostřílení bikeři. Singletrail je jednosměrný, dlouhý 1,6 km a má převýšení 100 výškových metrů. 

TIP: Singletrail je zcela zdarma včetně parkoviště, které se nachází přímo u hlavní silnice z Frymburku do Lipna nad Vltavou. Je v celé délce značený, ale pro lepší orientaci je doporučeno vytisknout si plánek.

Koupání na Lipně

Nebyla by to letní dovolená na Lipně bez koupání. Lipno je označováno za české moře, takže alespoň zchlazení je nutnou povinností.

Frymburk

Pláž ve Frymburku je z větší části travnatá, u vody pak písečná s pozvolným vstupem do vody. Zázemí je zde také samozřejmostí (občerstvení, hřiště na plážový volejbal, půjčovna lodí a dětská hřiště).

Lipno nad Vltavou

Pláž přímo v Lipně nad Vltavou se táhne po celé délce obce a je rozdělena pouze Marinou. Travnatá pláž s pískem je pravidelně upravována a udržována. Pozvolný vstup do vody potěší především děti. Pláž disponuje bohatým zázemím (občerstvení, dětská hřiště, půjčovny lodí a nejrůznějších vodních plavidel, WC, sprchy). Přístav Marina Lipno vás jistě potěší řadou restaurací, kaváren a cukráren.

Černá v Pošumaví

Pláž vám mimo jiné poskytne také výhled na ostrov Tajvan a největší plochu Lipna. Tato pláž disponuje také bohatým zázemím (tobogán, občerstvení, hřiště pro děti, půjčovny lodí, WC, sprchy, zamykatelné skříňky, převlékárna, půjčovna plážového vybavení, klidová zóna s houpacími sítěmi). Pro náročnější je zde unikátní písečná pláž Windy Point s cocktail barem, skvělým bistrem, nebo restaurací v hotelu Barborka. 

TIP: Pokud dáváte přednost soukromí a klidu, pravý břeh Lipna je plný malých pláží a zákoutí. Dalším skvělým tipem je také pláž v Lukavické zátoce na Kovářově. 

Houbaření

Místní lesy jsou rájem pro houbaře. Houbařská sezóna začíná podle počasí (červenec - listopad). Nejlepšími houbařskými měsíci bývají září a říjen. Pravý břeh lipenského jezera ukrývá hůře přístupná místa, tedy i větší houbařské úlovky. Další oblíbenou lokalitou je lipenská přehrada. Velkou šanci na plný košík máte rozhodně v lesích kolem Lipna nad Vltavou. V lesích kolem Volar rostou zejména lišky. Okolo Kvildy prozkoumejte vlhké smrčiny s bohatým mechovým „kobercem“, kde se daří hřibům.

Lipno a Frymburk v zimě

Ani v zimním období není o aktivity na Lipně a v okolí nouze. Milovníci zimních sportů si zde přijdou na své.

Běžky - Bílá stopa Frymburk

Pokud máte rádi běžky, tak i z tohoto pohledu vás Lipno jistě nadchne. Pokud jsou vhodné sněhové podmínky, je zde pro běžkaře připraveno zhruba 43 km. Lyžařské běžecké stopy a zimní pěší trasy mezi Frymburkem a Lipnem jsou zde kvalitně a pravidelně upravované. Běžecké stopy se táhnou až do nadmořské výšky 993 m a nabízí především krásné výhledy do široké krajiny. Trasy jsou vhodné jak pro zkušené běžkaře, začátečníky, tak i děti. 

TIP: Nástupní místo na běžeckou trať je přímo u fotbalového hřiště ve Frymburk, jen pár minut pěšky od našeho penzionu.

Skipark Frymburk - Skiareál Lipno

Na své si přijdou i milovníci sjezdového lyžování.

Skipark Frymburk

Skipark Frymburk je rodinný lyžařský areál, který najdete na okraji malebného městečka Frymburk na břehu Lipna. Skipark na kopci Marta disponuje krásným výhledem na Lipenské jezero. Za příznivého počasí lze vidět dokonce i Alpy. Skipark nabízí dvě široké sjezdovky, které jsou vhodné pro děti i začátečníky. Jedna ze sjezdovek má umělé osvětlení a je uzpůsobena pro večerní lyžování. Park disponuje bohatým zázemím (výukový park s lyžařskou školou, dvěma pojízdnými koberci a atrakcemi, snowtubingová dráha, bobová dráha, dvě široké sjezdové tratě, občerstvení, bezplatné parkoviště).

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je lyžařské středisko ideální pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Lyžaři se můžou těšit na devět přehledných sjezdovek nenáročné obtížnosti. Celková délka sjezdovek je 11 km. Rychlou a pohodlnou přepravu vám zajistí tři moderní čtyřsedačkové lanovky a 3 pojízdné koberce v dětském parku. Hlavní chloubou skiareálu je jedno z nejmodernějších výukových dětských hřišť v České republice. Při výuce je využíváno moderních výukových metod z alpských středisek.

Bruslení na zamrzlém Lipně

Bruslení na zamrzlé hladině lipenského jezera patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, která přitahuje tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. Jakmile dosáhne led bezpečné tloušťky přibližně 18 cm, vzniká mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk pravidelně upravovaná bruslařská dráha.

TIP: Pokud nemáte vlastní brusle, k dispozici vám je půjčovna bruslí, která nabízí výběr bruslí pro děti i dospělé. Zaparkovat můžete pohodlně na bezplatném parkovišti v Lipně nad Vltavou.

Při nepříznivém počasí

Pokud vás na Lipně uprostřed dovolené zastihne déšť, nesmutněte!

Aquapark Frymburk

Wellness Hotel Frymburk s Aquaparkem zahrnuje zábavu pro děti i dospělé.

Dětský vodní svět

V dětském vodním světě se se můžou vaše ratolesti těšit na dobrodružství, relax, adrenalin a spoustu zábavy. Celý prostor je velmi barevný, nechybí skluzavky, tobogány, dětské vířivky a další atrakce. 

Venkovní a vnitřní saunový svět

Dospělé určitě nadchne saunový svět, kde si můžete vyzkoušet různé typy saun, saunové ceremoniály, přírodní ochlazovací jezírko a různé typy relaxačních místností.

Welness therapy

Dopřát si můžete také masáže za účastni zkušených masérů s dlouholetými zkušenostmi. Vybrat si můžete Thajské masáže, speciální masáže, koupele a spa procedury a solária.

Solná jeskyně

Aquapark také disponuje solnou jeskyní s krápníky, ionizovaným vzduchem, zajímavým nasvícením a pohodlnými lehátky. O příjemný zážitek se postará simulace podmořského života ve 3D projekci.

Takže teď už jen zabalit a hurá do Frymburku! 

naše pokoje

Pokoje penzionu N°10

Čtyřlůžkový pokoj

Kapacita: 4
od 2 600 Kč
  • Wi-Fi zdarma
  • Parkování v ceně
  • Vlastní koupelna

Třílůžkový pokoj

Kapacita: 3
od 1 750 Kč
  • Wi-Fi zdarma
  • Parkování v ceně
  • Vlastní koupelna

Dvoulůžkový pokoj

Kapacita: 2
od 1 300 Kč
  • Wi-Fi zdarma
  • Parkování v ceně
  • Vlastní koupelna
vybavení a možnosti

Proč nás navštívit?

Skvělá snídaně v ceně
200 metrů od Lipna
Wi-fi zdarma
Privátní parkoviště
Možnost polopenze
Úschovna kol a lyží
50 metrů od cyklostezky
Garance nejlepší ceny
až budete mít hlad...

Restaurace N°10

Hosté mohou využít naši restauraci , kde jim každý den nabízíme jedinečné pokrmy z české i zahraniční kuchyně. Každý si najde to, co mu nejvíce chutná.

o naší restauraci
na lipně se nikdo nenudí

Aktivity na Lipně

Lipno nabízí širokou nabídku aktivit a možností trávení volného času za každého počasí a ročního období. V zimě lyžování, bruslení, běžky. V létě koupání, cyklistika, výlety po okolí. Vybere si každý.

aktivity a sport na lipně
kam vyrazit?

Výlety v okolí

Frymburk je ideální výchozí místo pro výlety v okolí Lipna . Na kole, pěšky, nebo autem. Navštivte Stezku korunami stromů, Český Krumlov, Vítkův Hrádek a další atrakce, které Lipno a jeho okolí nabízí.

tipy na výlety v okolí penzionu
máte dotaz nebo prosbu?

Kontaktujte nás

Dvě následující pole nevyplňujte - slouží jako ochrana proti spamu.

Sem nic nepište!

Copyright © 2023 Penzion N.10. Všechna práva vyhrazena. Ochrana dat. Web od Alcedo Media.